Witamy w serwisie Miejskiej Biblioteki Publicznej W Miasteczku Śląskim!

MBP Miasteczko Śląskie
Strona główna Godziny otwarcia O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy

historia misja uslugi
cennik regulamin

Misja Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim promuje czytelnictwo wśród mieszkańców, wspiera ich edukację i ułatwia dostęp do informacji, a także zaspakaja potrzeby kulturalne społeczeństwa.

Wizja

Wizją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Śląskim jest rozszerzenie i pogłębianie zainteresowań czytelniczych wśród różnych grup wiekowych, wspomaganie w zakresie potrzeb edukacyjnych oraz sprostanie rosnącemu zapotrzebowanie na informację i wiedzę wszystkich kategorii jej czytelników.

 

Biblioteka w Miasteczku Śląskim charakteryzuje się tym, że czytelnicy mają swobodny dostęp do półek, gdzie mogą sobie spokojnie przeglądać książki, by wybrać coś dla siebie.

Mamy tutaj bowiem książki dla czytelników o rozległych horyzontach literackich. Obok lektur i opracowań przeznaczonych dla szkół na półkach dostępne są także liczne utwory literatury pięknej, nie tylko polskojęzycznych autorów. Bogate zbiory biblioteczne uzupełnia także literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy i życia. Znajdziemy tu zarówno opracowania bardzo ogólne, w postaci encyklopedii, czy leksykonów, jak i bardzo konkretne tytuły zajmujące się szczegółowo danym zagadnieniem dotyczącym różnych sfer życia.  Są tutaj tytuły dotyczące ekonomii, medycyny, ekonomii, ale także muzyki, sportu, czy religii. Wypożyczalnia dla Dorosłych umożliwia dostęp nie tylko do książek wzbogacających naszą wiedzę, ale także do tych, które pomogą rozwinąć nasze hobby, czy po prostu odprężą, gdyż na półkach, gdy tylko zechcemy, możemy znaleźć naprawdę wszystko, co nas interesuje. Warto poświęcić na to trochę czasu uciekając od szaleńczego tempa życia. Obok zbiorów książkowych biblioteka poziada także gazety i czasopisma, które mogą być zarówno przejrzane na miejscu, jak i wypożyczone do domu.
Warto wspomnieć, że Wypożyczalnia dla Dorosłych zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu. Istnieje także możliwość wydrukowania potrzebnych materiałów.

Ponadto biblioteka udziela informacji bibliotecznych i bibliograficznych, rzeczowych o regionie i Unii Europejskiej.
Najmłodsi czytelnicy znajdą bogaty księgozbiór literatury przygodowo ? podróżniczej, przyrodniczej, obyczajowej, historycznej, fantastycznej, a także komiksy i baśnie dla dzieci.

Zapraszamy do udziału w:
– spotkaniach autorskich,
– konkursach literackich i recytatorskich,
– wystawach nowości wydawniczych, okolicznościowych i tematycznych,
– konkursach i wystawach plastycznych,
– prelekcjach m.in. na temat regionu, ochrony środowiska, agresji i przemocy, zdrowia,
– spotkaniach okolicznościowych,
– lekcjach bibliotecznych dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum

Warto także odwiedzić ( i przede wszystkim polubić, żeby nie przegapić żadnych ważnych informacji ) oficjalny profil naszej Wypożyczalni w serwisie społecznościowym:
https://www.facebook.com/pages/Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Miasteczku-%C5%9Al%C4%85skim/146755012070849