Witamy w serwisie Miejskiej Biblioteki Publicznej W Miasteczku Śląskim!

MBP Miasteczko Śląskie
Strona główna O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy Ochrona danych osobowych

Zajęcia komputerowe dobiegły końca!

Opublikowano: 27 listopada 2019

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że w naszej bibliotece odbywał się kurs komputerowy dla dorosłych „Obywatel.it”. Na przełomie października i listopada kursanci spotykali się w środowe popołudnia w Czytelni Komputerowej, podczas których utrwalali sobie i poznawali nowe działania na komputerze.
I tak podczas pierwszych zajęć uczestnicy zapoznali się z podstawowymi narzędziami służącymi do korzystania z Internetu (sieć WI-FI, przeglądarka internetowa Google Chrome, Firefox i Wyszukiwarka Google). Przyswoili sobie zasady zakładania skrzynki pocztowej (gmail) i jej obsługi, m.in. pisania i odbierania wiadomości, listy kontaktowej czy procedury odzyskiwania hasła.
Podczas kolejnych zajęć logowano się na skrzynkę mailową, omówiono bankowość elektroniczną jako narzędzie monitorujące konta osobiste. Następnie zapoznano się z zasadami dokonywania przelewów, płatności elektronicznej BLIK i kart płatniczych. Nowością zajęć było poznanie narzędzi do tworzenia grafiki, wpisów na FB i Instagram.
W trakcie następnego spotkania uczestnicy mieli za zadanie w praktyce wykorzystać zdobyte informacje, próbując przy pomocy programu Canva tworzyć własne projekty graficzne.
Ostatnie zajęcia poświęcone zostały Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) i funkcjonowaniu Profilu Zaufanego.
Każde spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W miłej i przyjaznej atmosferze nasi kursanci zgłębili podstawy wiedzy komputerowej, a filiżanka kawy ze słodkim poczęstunkiem umilała dodatkowo ten czas. Dziękujemy Prowadzącej i wszystkim, którzy uczestniczyli w kursie, życząc sukcesów w wykorzystywaniu zdobytej wiedzy ☺️.