Żabki wieszające pranie…? Ach te homonimy:-)

Opublikowano: 15 lutego 2019

Dzisiejsze zajęcia w bibliotece mogą być opatrzone terminem – ambitne. Dlaczego? Dlatego, że uczestnicy poznali dwa, dość trudne określenia, a są nimi: homonim oraz surrealizm. W pierwszej części zajęć, dzieci miały za zadanie odczytać kilka wierszyków prezentujących różne homonimy. Następnie zostały zapoznane z terminem ,,surrealizm” by w konsekwencji wykonać pracę plastyczną, którą było surrealistyczne zobrazowanie wybranego homonimu. Zadanie było wyzwaniem zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które to z kolei przy drobnej asyście uczestniczących w zajęciach mam, poradziły sobie świetnie.  Wszystkich uczestników zajęć obdarowano zakładkami do książek, planami lekcji oraz naklejkami.