Wieczór autorski pełen wątków kryminalno-obyczajowych…

Opublikowano: 13 września 2018

Ach co to był za wieczór… pełen literackich wrażeń!

A to wszystko za sprawą  autorki powieści kryminalno-obyczajowych,  Pani Hanny Greń, która to była gościem w naszej bibliotece w dniu 12 września. Pani Hanna przybliżyła  uczestnikom tego spotkania autorskiego tajniki powstawania swoich powieści, a wśród nich m.in. zobrazowała współpracę z wydawcą, zaprzyjaźnionym policjantem  (co jest nieodzownym  elementem przy pisaniu powieści kryminalnych), a nawet swoim mężem, który jak się okazało bardzo obiektywnym  okiem ocenia i koryguje pracę swojej żony. Pisarka opowiedziała też o swoich preferencjach czytelniczych czy  swoich planach na kolejne powieści. Okazuje się też, że Pani Hanna należy do bardzo nielicznej grupy pisarzy, którzy umiejscawiają akcje swoich powieści na terenie miast wchodzących w rejon Podbeskidzia. Z pewnością jest to pewnego rodzaju promocja dla takich miast jak Bielsko Biała, Wisła, Skoczów, tym bardziej, że Pani Greń stara się być bardzo wierna w odtwarzaniu wszystkich miejsc na terenie tych miast. Zatem wszystkie ulice, cmentarze, budynki itp. istnieją naprawdę i znajdują się dokładnie w tych miejscach, o których pisze Pani Hanna w swoich książkach.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze z aktywnym audytorium. Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim bardzo serdecznie dziękuje Pani Hannie Greń za przesympatyczne, a zarazem bardzo ciekawe spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i aktywny udział.

Niech sparafrazowane słowa Pani Hanny posłużą nam jako zachęta do działania : nie należy być biernym, czekać aż los się do nas uśmiechnie i domyśli się jakie są nasze marzenia, trzeba działać na rzecz ich realizacji!