Węże z nakrętek i owoce z plasteliny

Opublikowano: 19 lutego 2019

Dwa kolejne dni ferii w bibliotece znów za nami! W tym tygodniu uczestnicy poznają polskie przysłowia w oparciu o książkę Renaty Piątkowskiej pt. „Z przysłowiami za pan brat”.
I tak oto podczas wczorajszych zajęć dzieci dowiedziały się skąd się wzięło przysłowie „Mieć węża w kieszeni”. Po zapoznaniu się z tekstem na temat przysłowia dzieci miały za zadanie zrobić węże z plastikowych nakrętek, które powstawały poprzez nawlekanie przedziurkowanych nakrętek na sznurek.
W dniu dzisiejszym natomiast uczestnicy poznali przysłowie „Zakazany owoc smakuje najlepiej”. Po przeczytaniu opowiadania, młodzi zabrali się za tworzenie drzew owocowych z soczystymi owocami z plasteliny, wycinając konary drzew z papieru kolorowego, a korony malując farbami. I tak w efekcie końcowym powstały piękne i dorodne jabłonie, grusze i śliwy.