,,To dopiero przedwiośnie nasze….Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej…”

Opublikowano: 21 września 2018

Kolejna edycja polskiej akcji społecznej z cyklu Narodowe Czytanie za nami. Tegoroczna akcja oprócz promowania dzieł wybitnych polskich pisarzy miała na celu uczczenie jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego zaproponowaną przez prezydenta RP pozycją było ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1, odczytująca fragmenty tej książki poradziła sobie wspaniale. Uczniowie byli wyposażeni w rekwizyty nawiązujące do treści książki, elementem dekoracyjnym na scenie były słynne szklane domy, z głośników zaś subtelnie płynęła muzyka z filmu ,,Przedwiośnie” w reżyserii Filipa Bajona. Do tego dopisała pogoda oraz przesympatyczna młodzież z SP 1 zasilająca widownię, która z uwagą wsłuchiwała się w odczytywany tekst. No po prostu sukces murowany!

Miejska Biblioteka Publiczna bardzo serdecznie dziękuje Paniom Joannie Flak oraz Katarzynie Buszce za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do tego corocznego przedsięwzięcia. Podziękowania płyną także pod adresem Pana Krzysztofa Zielińskiego, który fachową ręką przyczynił się do wybudowania szklanego miasta!