Witamy w serwisie Miejskiej Biblioteki Publicznej W Miasteczku Śląskim!

MBP Miasteczko Śląskie
Strona główna O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy Ochrona danych osobowych

Spotkanie z przedszkolakami

Opublikowano: 27 października 2016

W czwartek 27 października gościliśmy w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żyglinie starszą grupę dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 . Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, shop buy omówienie zasad korzystania z niej oraz pobudzenie zainteresowania książką.

 

Na początku przedszkolaki uważnie wysłuchały pogadanki na temat biblioteki, health zasad korzystania z księgozbioru i warunków jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem. Poznały również nowe pojęcia takie jak audiobook, karta książki oraz dowiedziały się co to jest regulamin. Chętnie udzielały odpowiedzi na zadane pytania oraz aktywnie brały udział w dyskusji. Na koniec spotkania wspólnie stworzyliśmy regulamin dla najmłodszych, na znak akceptacji dzieci odbiły pod nim swoje paluszki.

W dalszej części zajęć znalazł się także czas na przeglądanie bajek oraz komiksów, co bardzo zainteresowało młodych czytelników i wszyscy obiecali sumiennie, że na pewno odwiedzą jeszcze bibliotekę.

Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, pełnej dziecięcych uśmiechów, a wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani zakładkami do książek.