Strona główna O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy Ochrona danych osobowych

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem!

Opublikowano: 25 kwietnia 2018

25 kwietnia Oddział Dziecięcy oraz Filia nr1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Śląskim miały przyjemność gościć znanego autora bajek dla dzieci, Pana Waldemara Cichonia. Spotkania autorskie odbyły się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Miasteczku Śląskim, zaś adresatem tego literackiego eventu byli uczniowie klas I-III z SP 1 i 2. Pan Waldemar jest autorem serii książek o kocie Cukierku, który to notabene istnieje naprawdę i mieszka razem z Panem Waldemarem i Jego synem Marcelem. Łobuzerska i nieujarzmiona natura kocura psotnika stała się źródłem inspiracji dla autora i tak oto powstała cała seria, której jedna część (,,Cukierku,ty łobuzie!”), znalazła się w nowej podstawie programowej jako proponowana lektura szkolna dla klas I-III. Oprócz serii o kocie Pan Waldemar jest bardzo dumny m.in. ze swoich nowych książek dla dzieci o tematyce związanej z wielkimi postaciami historycznymi Górnego Śląska oraz górnośląską tożsamością i historią. Książki te są opatrzone nie tylko tekstem w języku polskim, ale także gwarą śląską. Wszystkie zainteresowane książkami Pana Cichonia dzieci mają możliwość wyposażenia się w nie składając zamówienie u Pani Katarzyny Buszki z biblioteki szkolnej, której to Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje po raz kolejny za owocną współpracę! Książki zamówione u Pani Katarzyny będą opatrzone autografem pisarza. Przy okazji przypominamy o tym, że Oddział Dziecięcy oraz Filia MBP wyposażony jest w serię o kocie Cukierku. Zatem zapraszamy do lektury i życzymy czytania z pazurem!