Śląska matrona w pełnej krasie… wystawy czas zacząć!

Opublikowano: 14 listopada 2018

13 listopada odbył się w naszej bibliotece wernisaż wystawy dotyczący naszej lokalnej patriotki, Pani senator Józefy Bramowskiej. Cieszymy się z licznego przybycia na oficjalne otwarcie wszystkich  zainteresowanych  sylwetką tej niezwykłej kobiety, w tym członków rodziny Pani Józefy. Mamy nadzieję, że dzięki zaprezentowanym na wystawie elementom śląskiego stroju ludowego, rekwizytom wchodzącym w skład śląskiego domostwa (boncloki, waszbrety itp.), śląskiej stylizacji prowadzących oraz maszkytom takim jak Kopalnioki, Oblaty i kołocz udało się wprowadzić klimat naszego regionu oraz przybliżyć osobowość Pani Józefy w pełnej krasie. Nasza wystawa składa się  z przygotowanych tablic prezentujących działalność Pani Bramowskiej, zdjęć, portretów oraz banknotów z Jej wizerunkiem, śląskiej garderoby  i polskich kwiatów-chabrów i maków.  Wszystkich zainteresowanych wystawą, a przede wszystkim wyjątkową osobowością Pani Senator zapraszamy do naszej biblioteki! Wystawę można zwiedzać w godzinach urzędowania biblioteki, do końca grudnia.

Zapraszamy!