Jesienne Wieczory z Poezją

Opublikowano: 23 listopada 2017

Listopad w Miejskiej Bibliotece Publicznej był liryczny i nastrojowy. A to wszystko za sprawą kolejnej edycji Jesiennych Wieczorów z Poezją.  7 listopada odbył się pierwszy wieczór pełen wrażeń ze świata poezji, podczas którego swoją twórczość zaprezentowała laureatka Nagrody im. Andrzeja Krzywickiego, zdobyta w 2016 roku w Gnieźnie –  Pani Paula Gotszlich. Nasi czytelnicy biorący udział w wieczorze oprócz napawania się pięknym słowem mieli też okazję dowiedzieć się od Pani Pauli co to takiego ,,slam poetycki” czy poezja elektroniczna. Trzeba przyznać, że zdecydowana większość uczestników spotkania była zaskoczona tego typu formą przekazu myśli poetyckiej gdyż nie miała świadomości jej istnienia.

Poetką, która miała swoje wystąpienie na kolejnym wieczorze 14 listopada, była Pani Henryka Kocot, autorka tomiku ,,Fala”.  Pani Henryka po raz pierwszy w życiu miała swój wieczorek poetycki. Cieszymy się zatem, że swój debiut miała w naszej bibliotece i mamy też nadzieję, że będzie on dla niej jednocześnie początkiem tego typu prezentowania swojej twórczości.

21 listopada zaś po raz kolejny już udział w Jesiennych Wieczorach z Poezją w charakterze poety wziął Jan Lipka, którego wystąpienie było jednocześnie promocją jego debiutanckiego tomiku pt. ,,Ja tu tylko coś”. Można by powiedzieć, że wieczorek Pana Janka jest poniekąd kontynuacją zapoczątkowanej przez niego akcji, poetyckiego happeningu pt. ,,busowierszowanie”. Często podejmowana w wierszach przez Pana Janka tematyka związana z podróżowaniem autobusem czy oczekiwaniem na autobus na dworcu przyczyniła się do stworzenia w bibliotece nastroju dworca lub przystanku autobusowego. Efekt taki osiągnięto poprzez zastosowane dekoracje, wśród których m.in. znalazł się rozkład jazdy o kierunku docelowym ,,Poezja Pętla”.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tak licznie przybyłym na nasze wieczory z poezją, wśród których znaleźli się m.in. członkowie Warsztatów Literackich prowadzonych w Tarnogórskim Centrum Kultury przez Pana Andrzeja Kanclerza.

Przy okazji przypominamy naszym Czytelnikom oraz wszystkim zainteresowanym osobom o ostatnim w tym roku wieczorku poetyckim, który odbędzie się tym razem w Filii nr 1 w Żyglinie 28 listopada. Poetką prezentującą swoją twórczość będzie Pani Kazimiera Majźniak. Serdecznie zapraszamy