Filiżanka czaju i nastrój jak w raju:-)

Opublikowano: 3 lipca 2019

W kolejnym dniu wakacji w bibliotece pod znakiem Rosji, uczestnicy zapoznali się z rosyjskim wynalazkiem służącym do parzenia herbaty, który urósł niemalże do rangi instytucji społecznej w domu szanującego się Rosjanina. Mowa tu rzecz jasna o samowarze, który zagrał pierwszoplanową rolę na pracach plastycznych wykonywanych przez naszych milusińskich. Nasz ,,bohater” został zaprezentowany  w znamienitym towarzystwie porcelanowych filiżanek udekorowanych swobodnie wijącymi się tzw. esami-floresami, które to z kolei troszkę poudawały cenną porcelanę z petersburskiej fabryki. Z uwagi na wysoką temperaturę, dzieci nie zostały uraczone filiżanką gorącej herbatki rosyjskiej. Ich podniebienia za to mogły się pocieszyć rosyjskim  ptasim mleczkiem, które to wraz z kolejną baśnią przeczytaną na zajęciach  wprowadziły carski klimat. Zapraszamy na jutrzejsze zajęcia, na których uczestnicy pokolorują kolejny wynalazek rosyjskiej kultury czyli matrioszkę, by na końcu pozować do zdjęć samemu wcielając się w rolę tej rosyjskiej lalki.