Dzień szalonej skarpetki w Oddziale Dziecięcym

Opublikowano: 10 kwietnia 2019

W dniu 10 kwietnia bibliotekę odwiedziła grupka rozbrykanych młodych czytelników. Dlaczego rozbrykanych? Dlatego, że pojawili się w dwóch różnych skarpetkach, a ich nogi nieprzyzwyczajone do takich anomalii zaczęły płatać figle. Wszystko się wydarzyło w następstwie zapoznania się z treścią książki pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Najpierw młodzi czytelnicy wysłuchali historii dziesiątej skarpetki, która przyjęła rolę etatowego rozweselacza chorych dzieci. Następnie wystylizowane w dwie różne skarpetki nogi przedszkolaczków pobrykały w myśl  rymowanki pt. ,,Moje nogi lubią harce…”. Każde z przybyłych dzieci miało też okazję zaprezentować w paru zdaniach swoją skarpetkę za skarpetkowym parawanem. Przeważnie wszystkie zaprezentowane skarpetki chciały być czyste i pachnące. Na końcu zajęć zadaniem dzieci było pokolorowanie i ozdobienie różnymi motywami papierowych skarpetek.