Dyktando w duchu PRL-u

Opublikowano: 13 maja 2019

10 maja odbyła się w naszej bibliotece kolejna edycja konkursu ,,Dyktando o Pióro Dyrektora Biblioteki”. Uczestnikami byli uczniowie Pani Sylwii Klonek Plaza. Tegoroczne zmagania ortograficzne objęły kurs tematyki PRL-owskiej, a to wszystko na okoliczność wystawy zaprezentowanej w galerii naszej biblioteki pt. ,,Echa PRL-u”. Uczniowie mieli zatem okazję zapoznać się z wąskim wycinkiem rzeczywistości minionej epoki PRL-u dzięki obejrzeniu wystawy i eksponatów na niej zamieszczonych oraz dzięki propagandowym hasłom socrealizmu przepisywanym na dyktandzie. Wystawa jak i hasła wprawiły młodych ludzi w dziwny stan świadomości…. . Niektórzy zastanawiali się czy to jawa czy to sen. A tak na poważnie, uczniowie świetnie sobie poradzili ze złośliwą momentami ortografią, a zwycięzcą okazała się uczennica Zuzanna Koła. Zuzi gratulujemy, ale gratulacje należą się też Pani Sylwii Klonek Plaza, której uczniowie zawdzięczają ortograficzne umiejętności.