Detektywistyczna Noc Bibliotek-relacja z imprezy

Opublikowano: 5 czerwca 2017

2 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna przeżyła horror! Tej feralnej nocy odwiedziła bibliotekę mafia czytelnicza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim.  Mowa tu oczywiście o ,, Nocy Bibliotek”, która w tym roku przybrała formę nocy detektywistyczno-kryminalnej. Uczestnicy imprezy musieli uruchomić wszelkie pokłady wyobraźni i wprawić mózg  w pracę na najwyższych obrotach. Były bowiem zagadki kryminalne, w których trzeba było zgadnąć kto jest winny popełnionej zbrodni. Były też zagadki wymagające od uczestników wyostrzenia zmysłów-dotyku oraz smaku. Głównym punktem programu był gość specjalny –zaprzyjaźniony  policjant z wydziału kryminalnego, którego tożsamości nie możemy zdradzić.  Policjant poopowiadał o tajnikach pracy w wydziale kryminalnym. Ze względu na tajemnicę zawodową, której jest zobowiązany przestrzegać, nie mógł wszystkiego zdradzić. Bardzo serdecznie dziękujemy  Panu policjantowi za przybycie i zainteresowanie uczestników nocy kryminalno-detektywistycznej ciekawostkami z wydziału kryminalnego. Nasza czytelnicza mafia pozowała też do zdjęć w przebraniach gangsterów, a następnie pracowała nad plakatem pt. ,,Biblioteczna kronika policyjna”. Było przekomicznie, ale tez powiało grozą ze świata przestępczego:-) Jak przystało na imprezę biblioteczną nie obyło się bez czytania książki. Tym razem wybór padł na pozycję z serii ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”pt. ,,Tajemnica gazety”. Program imprezy był bardzo bogaty i wymagał od uczestników sporych pokładów energii, dlatego też nasz Czytelniczy Aktyw Gangsterów brutalnie pożarł kilka krążków pizzy zamówionych na okoliczność kryminalnych zmagań. Każdy członek mafii opuścił bibliotekę obdarowany detektywistyczną zabawką oraz zakładką do książki.

Miejska Biblioteka Publiczna bardzo serdecznie dziękuje Pani Katarzynie Buszce z biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śl., z którą to miała przyjemność współpracować przy organizacji tej kryminalnej nocy;-) Dzięki Pani Katarzynie program imprezy był bogatszy. Dziękujemy!