Czy z tej mąki będzie chleb?

Opublikowano: 10 maja 2019

W ramach integracji pokoleń, w dniu 9 maja odbyła się wycieczka wielopokoleniowa, której jak sama nazwa wskazuje, uczestnikami byli przesympatyczni członkowie z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz młodsze towarzystwo, a mianowicie wychowankowie Pani Sylwii Klonek Plaza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim. Punktem docelowym wycieczki  było Muzeum Chleba w Radzionkowie. Pobyt w tym muzeum zawsze przypomina zwiedzającym o wielkiej wartości chleba, niezbyt docenianym w dzisiejszych czasach, kiedy odsetek głodujących ludzi jest niski. Oprócz szacunku dla chleba, muzeum sprzyja zachowaniu dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska, a to dzięki bogatej kolekcji przedmiotów stanowiących wyposażenie śląskich domostw. Muzeum pozwala też ,na zasadzie reminiscencji powrócić do minionych bezpowrotnie czasów, co było atrakcyjne zarówno dla seniorów jak i juniorów, chociaż wywołało skrajnie różne reakcje tych dwóch grup.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z tejże turystycznej imprezy.