Uroczyste otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej

Opublikowano: 9 marca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śl.  ma zaszczyt i wielką przyjemność ogłosić, że nadszedł wreszcie tak długo wyczekiwany przez spragnionych wrażeń literackich czytelników dzień, w którym nastąpiło uroczyste otwarcie placówki. Ceremonia otwarcia, która odbyła się w duchu bardzo odświętnym miała miejsce 6 marca w poniedziałek. Gośćmi biblioteki w tym niecodziennym wydarzeniu byli przedstawiciele lokalnych władz na czele z burmistrzem Miasteczka Śląskiego Panem Krzysztofem Nowakiem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Panem Józefem Jendrusiem, Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, przedstawiciele Biblioteki Śląskiej w Katowicach na czele z Kierownikiem Działu Instrukcyjno-Metodycznego Panią dr Magdaleną Madejską, Prezes Huty Cynku Miasteczko Śląskie Pan Mirosław Indyka, dyrektorzy wraz z instruktorem publicznych bibliotek miejskich i gminnych powiatu tarnogórskiego, dyrektorzy placówek oświatowych w Miasteczku Śląskim, przedstawiciele radnych, a także  emerytowani pracownicy biblioteki wraz z uprzednio sprawującą funkcję dyrektora MBP Panią Jadwigą Blok oraz Przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się też właściciel firmy Budrom Pan Roman Szendzielorz oraz właściciel Zakładu Stolarsko-Tapicerskiego Meble na Wymiar Pan Michał Zwadło, dzięki którym biblioteka zyskała swój obecny, odświeżony wizerunek. Dyrektor MBP Pani Aleksandra Ruda rozpoczęła imprezę wygłaszając przemówienie, w którym zawarła krótki rys historyczny dotyczący MBP, informacje na temat przebiegu i realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 oraz podziękowania wszystkim zaangażowanym w tworzenie nowej placówki. W następstwie przemówienia Pani dyrektor głos zabrał burmistrz Pan Krzysztof Nowak, a także pozostali goście, którzy wyrazili potrzebę wystąpienia z mową inauguracyjną. Refleksyjnego ducha nadał uroczystości ksiądz wikary, który uraczył zebranych gości wspaniałą mową na temat istoty słowa, jako wyrażenia myśli ludzkiej zawartej w książkach. Następnie poświęcił nową bibliotekę i życzył wszystkim czytelnikom aby każda kolejna książka czyniła nas mądrzejszymi i bliższymi prawdy. Po poświęceniu biblioteki burmistrz wraz z dyrekcją dokonali symbolicznego aktu otwarcia –przecięcia wstęgi. Akt ten stanowił jednocześnie zakończenie bardziej oficjalnej części imprezy, a rozpoczęcie części o charakterze rozrywkowym. Uroczystość została bowiem uświetniona występem lokalnego zespołu MAZEM. Po zwiedzeniu biblioteki oraz po poczęstunku każdy z gości miał okazję wpisać się do pamiątkowej księgi MBP. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi obecni, a także potencjalni czytelnicy przeżyją wiele refleksyjnych, pełnych relaksu i inspiracji chwil z książkami oferowanymi przez naszą bibliotekę, do których przeczytania Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim serdecznie zaprasza.