Strona główna O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy Ochrona danych osobowych

Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki

Opublikowano: 19 sierpnia 2019

W roku 2019 przypada 200-setna rocznica urodzin wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a także twórcy polskiej opery narodowej i dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie czyli Stanisława Moniuszki. W związku z tym, a także w nawiązaniu do ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, Oddział Dziecięcy naszej biblioteki zakupił kilka książek o tematyce muzycznej, a wśród nich jest i biografia Stanisława Moniuszki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

1. ,,Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce”,I. Klebańska;
    2. ,,W podróży ze skrzypcami: opowieść o Henryku Wieniawskim”,A.Czerwińska-Rydel;
    3. ,,Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, I. Klebańska;
    4. ,,Muzyczna zgraja” I.Klebańska;