Witamy w serwisie Miejskiej Biblioteki Publicznej W Miasteczku Śląskim!

MBP Miasteczko Śląskie
Strona główna Godziny otwarcia O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy

Narodowe Czytanie 2016

Opublikowano: 26 sierpnia 2016

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział Dziecięcy MBP oraz biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim zapraszają wszystkich (nie tylko miłośników literatury) do udziału w akcji   ,,Narodowe Czytanie”. Tegoroczną lekturą jest  powieść historyczna – ,Quo vadis? Henryka Sienkiewicza.

Impreza przewiduje udział uczniów z lokalnej szkoły, których to zadaniem będzie odczytywanie powierzonych fragmentów ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz ciekawostek nt. życia i twórczości noblisty. Wydarzenie to  będzie miało miejsce w plenerze (Park Rubina w Miasteczku Śląskim, godz.10.00), co jednocześnie nadaje jej charakter otwarty. Zatem oprócz uczniów odczytujących swoje fragmenty, uczestnikiem może być każdy, kto odwiedzi park w tym czasie. Bardzo liczymy na Państwa obecność.

Niech słowa prezydenta RP Andrzeja Dudy nt. tegorocznej lektury będą zachętą i inspiracją do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu, a w efekcie sięgnięcia po tę powieść: ,,  To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić ??.

Uwaga: W razie utrudnień pogodowych impreza odbędzie się nie w plenerze, tylko w budynku biblioteki przy ulicy Staromiejskiej 8 w Miasteczku  Śląskim.

Liliana Rozińska