Witamy w serwisie Miejskiej Biblioteki Publicznej W Miasteczku Śląskim!

MBP Miasteczko Śląskie
Strona główna O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy Ochrona danych osobowych

,,Mała Książka – wielki człowiek”

Opublikowano: 29 września 2020

Projekt realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi polega na promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. W tym celu przekazano nam Bezpłatne Wyprawki Czytelnicze, które będziemy rozdawać.

  • Dla kogo są wyprawki? Dla dzieci z roczników 2014-2017, niezależnie od tego czy dziecko jest zapisane w bibliotece czy nie. Jeśli nie, rodzic zapisuje swoją pociechę w naszej bibliotece w dniu otrzymania wyprawki czytelniczej.
  • Na czym polega projekt? Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W wyprawce tej znajdzie się też Karta Małego Czytelnika, a na niej miejsce na naklejki. Każda wizyta przedszkolaka w bibliotece zakończona wypożyczeniem minimum jednej książki jest jednoznaczna z otrzymaniem naklejki, którą należy wlepić na Kartę Małego Czytelnika. Po zebraniu kompletu naklejek, czyli zapełnieniu nimi Karty Małego Czytelnika, przedszkolak otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
  • Z czego składa się wyprawka? Składają się na nią: książka ,,Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, wspomniana powyżej Karta Małego Czytelnika z miejscem na naklejki oraz przygotowana dla rodziców broszura informacyjna, zawierająca informacje o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i podpowiedziami skąd czerpać inspiracje czytelnicze.
  • Jakie korzyści wynikają z udziału w projekcie? Dziecko poznaje ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę), zostaje pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego i po prostu czyta!