„Książki cudownego coś w sobie mają, całe życie człowieka zmieniają”

Opublikowano: 22 listopada 2018

20 listopada, z inicjatywy Pań: Lucyny Pietrygi- wychowawczyni klasy I w Szkole Podstawowej nr 2 w Żyglinie oraz bibliotekarki z miasteczkowskiej biblioteki Pani Liliany Rozińskiej odbyła się prelekcja dotycząca tematyki nabywania umiejętności czytania przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Odbiorcami tejże prelekcji byli rodzice wychowanków Pani Lucyny. Treść prelekcji stanowiły wytyczne odnośnie przysposabiania dzieci do czytania, opracowane przez miejską bibliotekę Południowej Karoliny w Stanach Zjednoczonych. Rodzice mieli okazję przyswoić sobie parę informacji oraz wskazówek  dotyczących sposobów pracy ze swoim dzieckiem w zakresie motywowania swoich pociech do czytania, nabywania umiejętności czytania, poszerzania zasobu słów, rozwijania zdolności narracyjnych itp. Wszystkie wskazówki i wytyczne są tak naprawdę bardzo proste, ale często niedoceniane i bagatelizowane przez ogół rodziców. Czasami zaś trzeba niezbyt wiele, a efekt może być na prawdę satysfakcjonujący i dobrze rokujący jeśli chodzi o ukształtowanie przyszłego, dobrego czytelnika. Spotkanie z rodzicami tych najmłodszych, potencjalnych czytelników było też okazją do zareklamowania literatury dziecięcej znajdującej się w Oddziale Dziecięcym MBP  w Miasteczku Śląskim i zachęcenia do zapisania swojego dziecka do tejże biblioteki.