Strona główna O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy Ochrona danych osobowych

,,Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

Opublikowano: 11 sierpnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w galerii naszej biblioteki pt. ,,Św. Jan Paweł II na wyciągnięcie ręki”. Rok 2020, który jest Rokiem Świętego Jana Pawła II, ,stwarza świetną okazję do zaprezentowania sylwetki tego wybitnego Papieża Polaka. Jego niezwykle bogaty życiorys oraz mnogość przymiotów wymusiły ograniczenie treści wystawy do dwóch głównych aspektów Jego życia. Skupiono się w niej na Jego podróżach zagranicznych, jako że był Papieżem Pielgrzymem, najczęściej podróżującym Papieżem w dziejach papiestwa. Dowodzi tego Jego dosłowne potraktowanie słów: ,,Idźcie w świat i nauczajcie Ewangelię”. Drugim wątkiem w Jego życiorysie, zaprezentowanym na wystawie są różne wizerunki Matki Boskiej z rejonów świata odwiedzonych przez Karola Wojtyłę, który był najbardziej Maryjnym Papieżem. Maryja w Jego sercu miała szczególne miejsce, co było przez Niego wielokrotnie podkreślane podczas trwania tego pontyfikatu.

W dobie panowania pandemii i bombardowania nas wiadomościami nienapawającymi optymizmem, szczególnego znaczenia, a przede wszystkim otuchy dodają Jego słowa: ,, Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

I zrobiło się lżej na sercu… . Właśnie takich odczuć życzymy wszystkim zwiedzającym wystawę.