Galoty, zopaski i szlajfki wyprane, ino niy pamiynć ło Bramowskij!

Opublikowano: 6 listopada 2018

Pod takim hasłem odbędzie się w naszej bibliotece wernisaż wystawy dotyczącej wybitnej patriotki pochodzącej z Żyglina, Pani Józefy Bramowskiej.  Wystawa poświęcona tej nietuzinkowej, charyzmatycznej kobiecie związana jest z obchodami jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i odbędzie się w dniu 13 listopada o godz.17.00 w budynku biblioteki. Każdy zainteresowany biografią Pani senator, będzie miał okazję poznać różne wcielenia i oblicza Pani Józefy, zobaczyć banknoty z jej wizerunkiem, podziwiać ludowy strój śląskiej matrony. Strój ten zostanie zaprezentowany w formie prania, w nawiązaniu do hasła przyświecającego wystawie. Tłem dla zaprezentowanych na wystawie wątków biograficznych Pani senator będą elementy wyposażenia śląskiego domostwa oraz polskie kwiaty, czyli maki i chabry.

A zatem drodzy Czytelnicy, wypierzymy wszystko co brudne, tylko nie pamięć o tak wielkich ludziach!

Zapraszamy na wystawę!

Kiedy? 13 listopada, godzina 17.00

Gdzie? Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Śląskim przy ulicy Metalowej 10