Strona główna O nas Wydarzenia/imprezy Projekty Fotogaleria Programy Ochrona danych osobowych

Czytelniku, chcesz być jak Siłaczka? Zmierz się z konkursem na temat Stefana Żeromskiego!

Opublikowano: 10 kwietnia 2018

,,Wiara czyni cuda lecz tylko walka daje efekty!”
Tak Stefan Żeromski zachęcał do wzięcia spraw w swoje ręce i w ten sam sposób Miejska Biblioteka Publiczna (Wypożyczalnia dla Dorosłych) zachęca do udziału w konkursie na temat tego słynnego prozaika.
Drogi Czytelniku, poniżej przedstawiamy zestaw pytań oraz regulamin konkursu o Stefanie Żeromskim. A zatem do dzieła!

1. Wymień pseudonimy jakimi posługiwał się Stefan Żeromski.
2. Jakim utworem zadebiutował i w którym roku ?
3. Wymień 6 utworów pisarza.
4. Jakie odznaczenia otrzymał Stefan Żeromski
5. Żeromski był inicjatorem założenia Uniwersytetu Ludowego. Wymień 3 działania tego Uniwersytetu.
6. W 1897 r. powstał utwór oparty na biografii pisarza. O jaki tytuł chodzi ?
7. Stefan Żeromski w 1925 r. zainicjował utworzenie Polskiego Oddziału PEN Clubu, on też sprawował funkcję pierwszego prezesa. Rozwiń skrót PEN.
8. Pomimo nominacji nie otrzymał Nagrody Nobla – dlaczego ?
9. W Gimnazjum spotkał wybitnego nauczyciela, który wpłynął na jego dalsze życie. Podaj imię i nazwisko tej osoby.
10. Gdzie znajduje się muzeum poświęcone pisarzowi ?
11. Podaj datę narodzin i śmierci pisarza
12. Jak nazywały się żony Stefana Żeromskiego ?
13. W jakich epokach tworzył Żeromski ?
14. Ile lat mieszkał w Paryżu Stefan Żeromski ?
15. Czy zasadnym jest nazywanie Żeromskiego „Sumieniem polskiej literatury”?

Regulamin konkursu
Konkurs wiedzy o Stefanie Żeromskim organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Miasteczku Śląskim i przeznaczony jest dla wszystkich czytelników.

Zasady uczestnictwa w konkursie
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie odpowiedzi do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Śląskim, mieszczącej się przy ulicy Metalowej 10 lub przesłanie ich droga mailową na adres: biblomiast@wp.pl do dnia 24 kwietnia 2018 r. do godziny 17. Jedna osoba może udzielić odpowiedzi tylko raz – nie ma możliwości poprawy. Do każdej karty odpowiedzi należy dopisać: imię, nazwisko, wiek oraz dane kontaktowe. Należy również wypełnić oświadczenie

Kwalifikacja i kryterium oceny
Zespół jury wyłoniony wśród pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Śląskim sprawdzi odpowiedzi. Te, zgodne z kluczem, zostaną przyjęte do konkursu. 25 kwietnia, spośród wszystkich zakwalifikowanych uczestników zostanie losowo wyłoniony zwycięzca.