Bezpłatny kurs komputerowy lub językowy? Dlaczego nie!

Opublikowano: 14 września 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim informuje o możliwości odbycia bezpłatnego kursu komputerowego lub językowego w ramach projektu KWALIFIKACJE PRZYSZŁOŚCI skierowanego do pracujących mieszkańców województwa śląskiego.

Uczestnikami kursu w ramach powyżej wspomnianego projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską mogą być osoby pracujące spełniające następujące kryteria:

• mają powyżej 25 lat lub więcej;
  • zamieszkują na terenie Śląska
  • o niskich kwalifikacjach (maksymalnie wykształcenie średnie);

Przynależą do minimum jednej z niżej wymienionych grup defaworyzowanych:

• kobiety (szczególnie te, które powracają na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka);
  • są w wieku 50 lat i więcej;
  • osoby o niskich kwalifikacjach (maksymalnie wykształcenie średnie);
  • osoby niepełnosprawne;
  • osoby mieszkające na terenach wiejskich

Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalną kadrę, uczestnicy będą wyposażeni w materiały szkoleniowe. Dla wszystkich uczestników będzie zapewniony serwis kawowy. Każdy absolwent kursu otrzyma certyfikat IC3.

Zajęcia będą odbywały się w grupach 12-sto osobowych.

Wstępnych informacji udziela MBP w Miasteczku Śl.  Można przyjść do biblioteki celem uzyskania informacji lub zadzwonić pod numer telefonu:

(32) 288-86-35 lub (32) 288-89-12

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz spełniających powyżej wymienione kryteria.